Sundström
Sundström SR 358 paineilmaletku 15 m
Tuotekoodi: 6542-SR358
EAN: 7392203530150
Sundström SR 358 on joustava ja kestävä paineilmaletku, joka on suunniteltu erityisesti hengitysilmalle vaativiin työoloihin. Siinä on PVC-polyesteriulkokuori, TPE-sisävaippa ja CEJN-varmuuspikaliittimet. Yhteensopiva SR 99 -suodatusyksikön kanssa, saatavana eri pituuksissa ammattikäyttöön.
Tilaa käyttäjätunnukset
Sundström SR 358 on korkealaatuinen paineilmaletku, joka on suunniteltu erityisesti hengitysilmalle. Letkun ulkovaippa on valmistettu polyesterivahvistetusta PVC-materiaalista, ja sisävaippa on kestävää termoplastista elastomeeriä. Rakenne takaa erinomaisen joustavuuden, kestävyyden ja turvallisen ilmanvirtauksen vaativissakin työolosuhteissa.
SR 358 -letku toimitetaan CEJN-varmuuspikaliittimillä varustettuna, joten se voidaan liittää suoraan Sundströmin SR 99 -paineilman suodatusyksikön ja paineilmahengityssuojainten välille – nopeasti ja turvallisesti.
Ominaisuudet:
- Erikoisletku hengitysilmalle
- Kestävä PVC–polyesteri -ulkokuori
- Elastinen ja turvallinen TPE-sisävaippa
- CEJN-varmuuspikaliittimet valmiina
- Yhteensopiva Sundström SR 99 -suodatusyksikön kanssa
- Saatavana myös useissa eri pituuksissa
Ihanteellinen valinta ammattikäyttöön, kun tarvitaan varmaa ja turvallista hengitysilman syöttöä.
Sundström SR 358 paineilmaletku 15 m
Keskusvarasto
Vantaa
Oulu
Turku
Jyväskylä
Pirkkala
Kuopio
Ylöjärvi