Knipex

Knipex muoviputkileikkuri 210mm räikällä

Tuotekoodi: 3125-902540
EAN: 4003773045182
Tulosta tuotetiedot: Iso (A4) | Pieni
Knipexin muoviputkileikkuri leikkaa vahvaseinäisiä muovi- ja yhdistelmäputkia (Ø 26-40 mm). Räikkämekanismi mahdollistaa helpomman leikkauksen vähäisemmällä voimalla. Liikkuvat leuat pitävät putken paikallaan ja jousitettu terä varmistaa tasaisen, suorakulmaisen leikkuutuloksen. Terän pituus 40 mm, koko leikkurin pituus 210 mm.
Varastossa

Knipexin muoviputkileikkuri on suunniteltu erityisesti vahvaseinäisten muovi- ja yhdistelmäputkien leikkaamiseen, joiden halkaisija on Ø 26,0 - 40,0 mm. Tämä leikkuri on varustettu räikkäperiaatteella, joka mahdollistaa putkien leikkaamisen useammalla iskulla, vähentäen käyttäjän tarvitsemaa voimankäyttöä ja parantaen leikkuutarkkuutta.

Leikkurissa on liikkuvat kiinnitysleuat, jotka pitävät putken tukevasti paikallaan ja takaavat suorakulmaisen leikkauksen. Lisäksi jousitettu terä estää tyhjäliikkeet ja takaa tasaisen leikkuutuloksen.

Ominaisuudet:
Räikkäperiaate: Leikkaaminen useammalla iskulla vähentää voimankäyttöä.

Putken oikea kiinnitys: Liikkuvat kiinnitysleuat takaavat tarkan ja suorakulmaisen leikkauksen.

Leikkuukapasiteetti: Muovi- ja yhdistelmäputket Ø 26,0 - 40,0 mm.

Jousitettu terä: Ei tyhjäliikkeitä, tasainen leikkuutulos.

Terän pituus: 40 mm.

Pituus: 210 mm.

Knipex muoviputkileikkuri 210mm räikällä
Keskusvarasto
Vantaa
Oulu
Turku
Jyväskylä
Pirkkala
Kuopio
Ylöjärvi